Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Next revision
Previous revision
et:examples:setup:eclipse [2012/06/18 12:27] – tekitatud raivo.sellet:examples:setup:eclipse [2020/07/20 09:00] (current) – external edit 127.0.0.1
Line 1: Line 1:
 ====== Arenduskeskkond Eclipse ====== ====== Arenduskeskkond Eclipse ======
- 
-===== Projekti loomine ===== 
  
 Kui arendustarkvara on paigaldatud saab alustada programmi kirjutamist, kuid eelnevalt on vaja teha siiski mõned seadistused ja luua projekt. Kui arendustarkvara on paigaldatud saab alustada programmi kirjutamist, kuid eelnevalt on vaja teha siiski mõned seadistused ja luua projekt.
 Uus projekt, sisaldab endas tüüpiliselt palju erinevaid faile: programmikoodi(e), päisfaile, kompileeritud programmi jne. Selleks, et projektid oleks korrektselt eristatavad, tuleks iga projekti jaoks luua uus kataloog (seda võimalust pakub uue projekti loomise abimees). Uus projekt, sisaldab endas tüüpiliselt palju erinevaid faile: programmikoodi(e), päisfaile, kompileeritud programmi jne. Selleks, et projektid oleks korrektselt eristatavad, tuleks iga projekti jaoks luua uus kataloog (seda võimalust pakub uue projekti loomise abimees).
  
-Uue projekti loomiseks tuleb läbida järgmised sammud:+Uut projekti saab Kodulabori puhul luua kahel erineval viisil1) automaatselt kasutades eeldefineeritud projekti //template// faili 2) seadistada uus projekt käsitsi
  
-**1.** Avada Eclipse (Robotic HomeLab IDE) ja alustada uue projekt seadistamist. Kui Tarkvara on äsja paigaldatud, on esmalt vaja tekitade projektide repositoorium ehk //Workspace//. Selleks näidake avanenud aknas //Workbench// asukoht, kuhu soovite projektide repositooriumi luua.+Kui Tarkvara on äsja paigaldatud, on esmalt vaja tekitade projektide repositoorium ehk //Workspace//. Selleks näidake avanenud aknas //Workbench// asukoht, kuhu soovite projektide repositooriumi luua.
  
 {{:software:eclipse:eclipse0.jpg?520|}} {{:software:eclipse:eclipse0.jpg?520|}}
 {{:software:eclipse:eclipse1.jpg?500|}} {{:software:eclipse:eclipse1.jpg?500|}}
  
 +===== Eeldefineeritud projekti importimine =====
 +
 +**1.** Avada Eclipse (Robotic HomeLab IDE) ja alustada projekt importimist.
 +Olemasoleva projekti importimiseks tuleb valida menüüst //File - Import ... - General - Existing Project into Workspace//. Vajutada nupule //Next//.
 +
 +{{:software:eclipse:eclipse_import1.png?400|}}
 +
 +**2.** Järgmises aknas tuleks valida //Select archive file:// ning näidata pakitud projekti //template// fail, milleks on ATmega2561Example.zip.
 +
 +Antud fail asub Eclipse paigalduskaustas Windows op. süsteemi korral nt C:\Eclipse ja Linux op. süsteemi korral /usr/share/eclipse/
 +
 +{{:software:eclipse:eclipse_import2.png?400|}}
 +
 +Projekti lõplikuks importimiseks vajutada nupule //Finish//.
 +
 +**3.** Luuakse eelseadistatud projekti keskkond, kus on juba olemas algkoodi fail näitekoodiga. Lähtekoodi faili avamiseks avage projekti puu ja topeltklõpsuga main.c fail.
 +Edasi tutvuda projekti seadistamise osaga.
 +
 +===== Uue projekti loomine =====
 +
 +**1.** Avada Eclipse (Robotic HomeLab IDE) ja alustada uue projekt seadistamist.
 Uue projekti loomiseks tuleb valida menüüst //File - New - C project//. Lisada projekti nimi ning vajutada nupule //Next//. Uue projekti loomiseks tuleb valida menüüst //File - New - C project//. Lisada projekti nimi ning vajutada nupule //Next//.
  
Line 27: Line 46:
 {{:software:eclipse:eclipse5.jpg?400|}} {{:software:eclipse:eclipse5.jpg?400|}}
  
-**5.** +===== Eclipse keskkonna seadistamine ===== 
 Enne lähtekoodi kirjutamist on mõistlik teha mõned seadistused, mis peaks hõlbustama arenduskeskkonna kasutamist. Enne lähtekoodi kirjutamist on mõistlik teha mõned seadistused, mis peaks hõlbustama arenduskeskkonna kasutamist.
 Valige menüüst //Window - Preferences// ja avage vasakul olevast puust //General - Workspace// ning märkiga ära valik //Save automatically before build// Valige menüüst //Window - Preferences// ja avage vasakul olevast puust //General - Workspace// ning märkiga ära valik //Save automatically before build//
Line 112: Line 132:
 Kui ka selle koodi kompileerimine õnnestub, siis on kõik eelnevad seadistused tehtud õigesti. Kui ka selle koodi kompileerimine õnnestub, siis on kõik eelnevad seadistused tehtud õigesti.
  
-~~PB~~+<pagebreak>
  
 ===== Kontrollerile koodi laadimine ===== ===== Kontrollerile koodi laadimine =====
et/examples/setup/eclipse.1340022479.txt.gz · Last modified: 2020/07/20 09:00 (external edit)
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0