Kommunikatsioonimoodul v5.0

Kommunikatsioonimooduli eesmärgiks on pakkuda juhtmega ja juhtmevaba sidevõimalusi. Sidet on võimalik luua kontrollerite, kontrolleri ja PC või kontrolleri ja välise seadme vahel.

Peamine sideprotokoll, mida selle plaadiga kasutatakse, on jadaliides - UART. Kommunikatsioonimoodul pakub võimalust kasutada kahte UART kanalit, mis võivad olla ühendatud RS232 pesadesse või juhtmevabadesse ZigBee / Bluetooth moodulitesse. See valik tehakse plaadil asuvate jumperite abil. Korraga on võimalik kasutada kahte paralleelset UART ühendust, aga kasutajal on võimalik jumperite abil valida, kuhu UART signaal suunatakse. Võimalik on isegi ühe UART kanali Rx ja Tx signaalid erinevatesse pesadesse suunata.

Näiteks juhul, kui üks väline seade ainult saadab informatsiooni (nt. RFID lugeja) ja teine tegeleb ainult informatsiooni vastu võtmisega (nt. jadaühendusega LCD), on võimalik kasutada rohkem kui kahte UART seadet paralleelselt.

Kommunikatsioonimoodul koos XBee mooduliga

Moodulil on kaks DB-9 pesa, mille sideliinid on juhitud läbi MAX232 TTL muunduri.

NB! See kommunikatsioonimoodul ei sobi kasutamiseks koos vana kontrollerimooduliga (ATMega128). Kui plaanite siiski seda kommunikatsioonimoodulit vana kontrollerimooduliga kasutada, tuleb teil kontrollerimoodulile väike modifikatsioon teha.

Ärge kasutage kommunikatsioonimoodulit enne MAX232 driveri lahti ühendamist kontrollerimoodulil!

(Modifikatsiooni juhend)

Põhjus: Versioon 5 kommunikatsioonimoodulid on disainitud vastavalt versioon 5 kontrollerimoodulitele. Vanal kontrollerimoodulil on RS232 liides ning see läheb uue kommunikatsioonimooduli RS232 liidesega konflikti, põhjustades lühise.

Juhtmevabad moodulid

Selle mooduliga on kaasas kas ZigBee või Bluetooth juhtmevabad moodulid.

Plaadil on tavaliselt üks järgnevatest moodulitest:

Samuti on võimalik ülaltoodud moodulite asemel GPS vastuvõtjat kasutada. See moodul on valikuline ning seda on võimalik eraldi tellida.

 

Elektrilised ühendused

Kommunikatsiooniplaat ühendub kontrollerimooduliga portide PE-PB-PD kaudu. Jumperite abil on võimalik valida, missugune väline pesa on ühendatud mikrokontrolleri UART portidega.

Portide ühenduste ja jumperite skeem

RS232 ühendused

DB-9 pesi kasutatakse väliste seadmete, teiste kontrollerite või PC ühendamiseks, kui teine seade sobib RS232 standardiga. Kui soovite ühendada kahte kommunikatsioonimoodulit, tuleb selleks kasutada ristkaablit (null-modem).

RS232 ühenduste skeem

UART ühendus

Paljud seadmed kasutavad RS232 asemel UART liidest. Kommunikatsiooniplaadil on üks UART pesa juhtmevaba mooduli all.

UART pesa viigud:

Viik Signaal
1 Tx
2 Rx
3 Vcc (5V)
4 GND

Juhtmevaba ühendus

Plaadil asuvad kaks 2 mm pesade rida on mõeldud juhtmevaba mooduli (ZigBee, Bluetooth, GPS) ühendamiseks. Pesadel on ühendatud ainult UART signaalid ja 3.3 V toide. Ühendused on kirjeldatud järgnevas tabelis.

Viik Signaal
1 Vcc (3V3)
2 Rx
3 Tx
10 GND
UART ühenduste skeem
et/hardware/homelab/communication/v50.txt · Last modified: 2020/07/20 09:00 by 127.0.0.1
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0