Kommunikatsioonimoodul v5.1

Kommunikatsioonimooduli eesmärgiks on pakkuda juhtmega ja juhtmevaba seadmetevahelisi sidevõimalusi. Sidet on võimalik luua kontrollerite, kontrolleri ja PC või kontrolleri ja välise seadme vahel.

Peamine sideprotokoll, mida selle plaadiga kasutatakse, on jadaliides - UART. Kommunikatsioonimoodul pakub võimalust kasutada kahte UART kanalit, mis võivad olla ühendatud RS232 pesadesse või juhtmevabadesse ZigBee / Bluetooth moodulitesse. See valik tehakse plaadil asuvate DIP lülitite abil. Korraga on võimalik kasutada kahte paralleelset UART ühendust, aga kasutajal on võimalik DIP lülitite abil valida, kuhu UART signaal suunatakse. Võimalik on ühe UART kanali Rx ja Tx signaalid erinevatesse pesadesse suunata. Näiteks juhul, kui üks väline seade ainult saadab informatsiooni (nt. RFID lugeja) ja teine tegeleb ainult informatsiooni vastu võtmisega (nt. jadaühendusega LCD), on võimalik kasutada rohkem kui kahte UART seadet paralleelselt.

Kommunikatsioonimoodul koos XBee mooduliga

Moodulil on kaks DB-9 pesa, mille sideliinid on juhitud läbi MAX232 TTL muunduri.

Juhtmevabad moodulid

Selle mooduliga on kaasas kas ZigBee või Bluetooth juhtmevabad moodulid.

Plaadil on tavaliselt üks järgnevatest moodulitest:

Samuti on võimalik ülaltoodud moodulite asemel kasutada RFID, WiFi või GPS moodulit. Neid mooduleid on võimalik tellida eraldi.

 

Elektrilised ühendused

Kommunikatsiooniplaat ühendub Kontrollerimooduliga portide PE-PB-PD kaudu. 3.3 V toide tuleb portidest PA-PC-PG. DIP lülitite abil on võimalik valida, missugune väline pesa on ühendatud mikrokontrolleri UART portidega.

Portide ühenduste skeem
DIP lülitite skeem

RS232 ühendused

DB-9 pesi kasutatakse väliste seadmete, teiste kontrollerite või PC ühendamiseks, kui teine seade sobib RS232 standardiga. Kui soovitakse ühendada kahte Kommunikatsioonimoodulit, tuleb selleks kasutada ristkaablit (null-modemi kaabel).

RS232 ühenduste skeem

UART ühendus

Paljud seadmed kasutavad RS232 asemel UART liidest. Kommunikatsiooniplaadil on üks UART pesa, mis paikneb juhtmevaba mooduli all.

UART pesa viigud:

Viik Signaal
1 Vcc (+5V)
2 Tx
3 Rx
4 GND

Juhtmevaba ühendus

Plaadil asuvad kaks 2 mm pesade rida on mõeldud juhtmevaba mooduli (ZigBee, Bluetooth, RFID, WiFi) ühendamiseks. Pesadel on ühendatud ainult UART signaalid ja 3.3 V toide. Ühendused on kirjeldatud järgnevas tabelis.

Viik Signaal
1 Vcc (3V3)
2 Rx
3 Tx
10 GND
UART ühenduste skeem
et/hardware/homelab/communication/v51.txt · Last modified: 2020/07/20 09:00 by 127.0.0.1
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0