Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revisionPrevious revision
Next revision
Previous revision
et:examples:timer [2010/01/19 11:09] mikk.leiniet:examples:timer [2020/07/20 09:00] (current) – external edit 127.0.0.1
Line 1: Line 1:
-====== Taimerid ja viited ======+<pagebreak> 
 +====== Taimerid ======
  
-Käesolev peatükk tutvustab mikrokontrollerite ajastuse võimalusi - taimereid ja viiteid. Need on abiks rakendustes kus vaja mõõta aega, tekitada pause või protsesse täpselt ajastada. Oma olemuselt on taimerid ja viited ühest küljest erinevad asjad, teisest küljest sarnased. Taimerid on mikrokontrolleri füüsilised moodulid, mis töötavad mikrokontrolleri protsessorist sõltumatult, viited on aga tarkvaralised programmilõigud, mis just nimelt kulutavad protsessori tööaega. Samas mõlemad nad tinglikult öeldes töötavad mikrokontrolleri töötakte lugedes.+{{  :examples:timer:timers.jpg?580  |Taimerid}}
  
-Mõlemal meetodil on omad head ja vead, millest lähemalt räägivad nende kohta käivad harjutusedKorrektsuse huvides võib öeldaet algselt olid taimerid ikkagi eraldiseisvad integraallülitused elektriskeemismitte osa mikrokontrolleristEraldiseisvaid taimerite kiibid pole ka tänapäeval kuhugi kadunudsest mõnes rakenduses pole mikrokontrollerit ennast vajagi ja mõned taimerid on võimekamad kui mikrokontrollerisse integreeritud.+Käesolev peatükk tutvustab mikrokontrollerite ajastuse võimalusi - taimereid ja viiteidNeed on abiks rakendusteskus on vaja mõõta aegatekitada pause või protsesse täpselt juhtidaOma olemuselt on taimerid ja viited väga sarnased, kuid on ka selgesti eristatavaid erinevusi. Taimerid on mikrokontrolleri füüsilised moodulidmis töötavad mikrokontrolleri protsessorist sõltumatult, viited on aga tarkvaralised programmilõigud, mis just nimelt kulutavad protsessori tööaega. Sarnasuse poole pealt töötavad nad mõlemad aga mikrokontrolleri töötakte lugedes.
  
-Taimerid on ka lihtsast aja loendamise seadmest arenenud keerukateks signaalide vastuvõtmise või genereerimise süsteemideks. Nad moduleerivad ja demoduleerivad signaale ning nad on võimelised taktsignaali kordistama või jagama. On olemas ka spetsiaalsed aeg-digitaal muundurid (TDC, inglise keeles //time-to-digital converter//) mis suudavad registreerida aega pikosekundites. Siinkohal piirduvad harjutused siiski lihtsamate taimeritega.+Mõlemal meetodil on omad head ja vead, millest lähemalt räägivad nende kohta käivad harjutused. Korrektsuse huvides võib öelda, et algselt olid taimerid ikkagi eraldiseisvad integraallülitused elektriskeemis, mitte osa mikrokontrollerist. Eraldiseisvad taimerite kiibid pole ka tänapäeval kuhugi kadunud, sest mõnes rakenduses pole mikrokontrollerit ennast vajagi ja mõned taimerid on võimekamad kui mikrokontrolleri sisesed taimerid. 
 + 
 +Taimerid on ka lihtsast aja loendamise seadmest arenenud keerukateks signaalide vastuvõtmise või genereerimise süsteemideks. Nad moduleerivad ja demoduleerivad signaale ning nad on võimelised taktsignaali kordistama või jagama. On olemas ka spetsiaalsed aeg-digitaalmuundurid (TDC, inglise keeles //time-to-digital converter//)mis suudavad registreerida aega pikosekundites. Siinkohal piirduvad harjutused siiski lihtsamate taimeritega.
et/examples/timer.1263899351.txt.gz · Last modified: 2020/07/20 09:00 (external edit)
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0