This is an old revision of the document!


Harjutusülesanded

Eesmärgiks on koostada programm, mis täidab kirjeldatud ülesannet.

Soojendusülesanne

  • Loo programm, mis näitab 7-segmendilisel indikaatoril salvestatud numbrit. Numbrit on võimalik muuta, kui nupu S1 alla vajutamisel keerata potensiomeetrit. Number salvestatakse EEPROM mällu ja kuvatakse ekraanil ka pärast kontrolleri taaskäivitamist.

Algajale

  1. Loo programm, mis laseks nupule vajutades panna LED-i põlema või kustu. LED-ide olekud salvesta EEPROM mällu ning taasta olek programmi käivitamisel.
  2. Loo SD kaardile demo.txt fail ning loo ühendus mõne seadmega üle vabalt valitud andmesidekanali (UART, USB, Bluetooth, muu). Kasutades terminali programmi kirjuta SD kaardil asuvale failile tekst. Vajutades nupule S2 kirjutatakse faili sisu terminali ning suletakse fail.
  3. Loo SD kaardile logifail (txt kujul) ja salvesta sinna iga sekund temperatuuri ja valguse intensiivsuse väärtused. Nupuga on võimalik valida temperatuuri ühik (K/C) ning valik salvestatakse EEPROM-i.

Edasijõudnule

  1. Loe SD kaardilt .bmp fail ja kuva see LCD ekraanil.
  2. Loe SD kaadrilt .bmp fail vastavalt vajutatud nupule ja kuva see LCD ekraanil. Valitud pildi number salvesta EEPROM mällu ning kuva see käivitamisel alati uuesti.
  3. Loo programm, mis suudab SD kaardilt mängida kõlarisse muusikat. Muusikafaili võib ise txt kujul luua, kus on igal real ära toodud eraldi noodi sagedus ja pikkus.

Kordamisküsimused

  1. Mitu korda saab EEPROM mälupesa kirjutada ja lugeda?
  2. Miks kasutatakse SD kaardil FAT failisüsteemi?
  3. Milliseid failisüsteeme veel kasutatakse?
  4. Miks on mõistlikum kasutada eeprom_update käsku eeprom_read käsu asemel?
et/exercises/storage.1421848029.txt.gz · Last modified: 2020/07/20 09:00 (external edit)
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0